LABORATUVARA GELİRKEN

Laboratuvar çalışma saatleri hafta içi 08.30-19.30 Cumartesi günleri 08.30-19.00 saatleri arasındadır. Pazar günleri laboratuarımız kapalıdır.Laboratuvarda kan aldıracak hastalar öncelikle kan alacak kişileri kendilerinde kan tutması var olup olmadığı konusunda uyarmalıdırlar.Kan şekeri ölçümü için en az 8 saat önceden bir şey yenilmemesi ve sadece su içilmesi gerekmektedir.

 

Kolesterol ve diğer kan yağlarının ölçümünü doğru yapabilmek için 12 saat açlık gerekmektedir. Aksi durumlarda testler sizi yanlış yönlendirebilir. 12 saat açlık sırasında su içilmesi serbesttir.Doktorunuzun sizden istediği tetkikleri yazdığı tetkik istem formunu yanınızda getirmenizi rica ederiz.

 

Verilecek numune idrar ve gaita ise ve laboratuarda veremeyecek durumda iseniz muhakkak daha önceden uygun kabı laboratuardan almış olun. Bu numuneleri 30 dk içinde laboratuara ulaştırmanız gerekmektedir.Verilecek örnek sperm analizi ise bu tetkik için en az 3-4 günlük cinsel perhiz gerekmektedir. Bu test için örnek laboratuarda verilmelidir.

 

Laboratuvara kan vercek hastalar genel prensip olarak aç gelmelidirler.Eğer laboratuara gelemeyecek durumda iseniz evde numune alma hizmetimizden faydalabilirsiniz. Evde numune alma hizmeti sadece hafta içi uygulanmaktadır.Bunlar dışında kararsız kaldığınız her konuda laboratuar yetkilisine danışmaktan çekinmeyiniz.

Sağlıklı günler dileğiyle.